خبرگزاری هرانا – شریفه محمدی، فعال کارگری علیرغم گذشت بیش از دویست و بیست روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت بسر میبرد. این فعال کارگری اخیرا از بابت اتهاماتی از جمله “بغی”، در شعبه اول دادگاه انقلاب رشت محاکمه شده است. اتهامی که می تواند به صدور حکم های سنگین از جمله اعدام منتهی شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت با اتهام “بغی” مواجه شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، در تاریخ نوزدهم خردادماه سال جاری، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم محمدی در شعبه اول دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیتی ملی و بغی از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون برگزار شده بود.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این فعال کارگری ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “شریفه تا سال ۱۳۹۲ عضو انجمن تشکل های کارگری بوده و این انجمن هیچ ارتباطی گروه کومله ندارد که وی را از بابت عضویت در این گروه به بغی متهم کردند. همچنین او پیشتر در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای رشت به ریاست بازپرس آقای رجبی از بابت اتهامات مذکور مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.”

این فعال کارگری علیرغم گذشت ۲۲۲ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت بسر میبرد.

شریفه محمدی در تاریخ چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲، توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت شد. خانم محمدی در تاریخ نهم دی ماه همان سال از زندان لاکان رشت به زندان سنندج منتقل شد. وی نهایتا پس از مدتی به این زندان بازگردانده شد.

این فعال کارگری بعد از سه ماه از سلول انفرادی به بند عمومی زندان لاکان رشت منتقل شده است.

پیشتر یک منبع نزدیک به خانواده خانم محمدی به هرانا گفته بود که وی پس از انتقال به زندان سنندج، مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.