خبرگزاری هرانا – در پی وقوع یک پی درگیری در سالن ۹ زندان خورین، سه زندانی به صورت جدی مجروح و به مرکز درمانی خارج از زندان منتقل شدند. علیرغم اینکه ورود چاقو و سایر ابزاری که به عنوان سلاح سرد قابل استفاده باشد به زندان ممنوع است، عدم نظارت و گاها فساد حاکم بر بخش های مدیریتی زندان، موجبات ورود یا ساخت سلاح سرد را در زندان فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه دهم تیر ۱۴۰۳، در پی وقوع درگیری در زندان خورین ورامین سه زندانی مجروح شدند.

هویت این زندانیان، “ارسلان قاسمی، محمد جواد عطا و سعید کاشانی” توسط هرانا احراز شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، این درگیری در سالن ۹ زندان خورین ورامین صورت گرفته و سه زندانی مذکور که از بابت اتهام سرقت در زندان هستند، بر اثر شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شده اند. از میان این زندانیان، وضعیت جسمانی آقای کاشانی به دلیل اصابت جسم برنده به شش های وی، وخیم گزارش شده است.

علیرغم اینکه ورود چاقو و سایر ابزاری که به عنوان سلاح سرد قابل استفاده باشد به زندان ممنوع است، عدم نظارت و گاها فساد پرسنل زندان، امکان ورود یا ساخت سلاح سرد را در زندان فراهم می‌کند.

بر اساس قوانین داخلی زندان، ساخت و نگهداری سلاح در زندان جرم تلقی شده و مسئولان زندان موظف به بازرسی منظم بر اساس آئین نامه سازمان زندان ها به هدف اطمینان از عدم وجود این قبیل لوازم خطرناک هستند. عدم رعایت نظارت بر اجرای قوانین موجب بروز چنین درگیری‌ها و به خطر افتادن جان زندانیان می‌ شود.